O MNE

Volám sa Marta. Som stopárka. To je hobby, spôsob života, filozofia. A tiež to znie lepšie ako iba “cestovateľka” Okrem toho tak zažijete a spoznáte na ceste oveľa viac. Presne o tieto poznatky a chvíle by som sa s vami chcela podeliť a tak som sa rozhodla so svojou prvou väčšou cestu začať písať blog. Denník stopára. Aby som vám ukázala, že na to aby ste videli kus sveta a spoznali neskutočne super ľudí, nepotrebujete kopec peňazí. 

Cestujem sólo. Často sa stretávam s ľuďmi, čo si myslia, že som blázon. Že to, čo robím, je nebezpečné. Je. Ale napokon, čo je úplne bezpečné ? Som zástanca teórie "Čo vyžaruješ to priťahuješ." alebo jednoducho povedané, na svet sa musíš pozerať zo správneho uhla aby nebol čierny. Prostredníctvom stopárskeho denníka by som vám chcela ukázať, že to ide. Že svet vôbec nie je taká katastrofa a že cestovanie nie je limitované vekom, výškou ani pohlavím. 

Ľudí najlepšie definujú ich sny. Ak chcete skutočne spoznať človeka, spýtajte sa ho, aký je jeho cieľ. To od kiaľ prišiel nie je až také dôležité. Najdôležitejšie je to, kam smeruje. 

Chcem sa stať cestovateľom na plný úväzok. Spoznávať svet a písať o ňom. Rozprávať sa s ľuďmi. Ľudia sú fascinujúci, sú všetci tak iní. A v rozdielnosti je krása. Chcem ísť do Bhutánu a do Thajska a natočiť dokument o slonoch. Slony sú po ľuďoch moje najobľúbenejšie tvory. 

A keď už píšem o autorovi tohto blogu, chcela by som spomenúť ešte jednu osobu, ktorá si vždy nájde čas prečítať moje príspevky ešte pred tým, ako uzrú svetlo sveta a opravovať moje nikdy nekončiace chyby. Vďaka Kity Geletová. 

1 komentár:

  1. Ahoj Marta. Rada by som Ťa niečo požiadala. Ako sa môžme prepojiť prosím? Eva

    OdpovedaťOdstrániť